Kde nás najdte

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Mateřská škola

Mateřská škola se školní jídelnou Doloplazy – příspěvková organizace obce

Doloplazy č.p. 50

798 26 Nezamyslice

Mateřská škola má vlastní webové stránky: www.msdoloplazy.estranky.cz.

Mateřská škola je jediným zástupcem školství v naší obci. Kapacita školy je 30 dětí, v roce 2005 je zapsáno 27 dětí nejen z Doloplazy, ale i z Dobromilic a Víceměřic. Za provoz zodpovídá ředitelka, je zde jedna učitelka, školnice, vedoucí školní jídelny a kuchařka. Školné za jedno dítě činí měsíčně 100 Kč při pravidelné celodenní docházce. Za stravu se platí při celodenním pobytu dítěte 25 Kč, kdo chodí domů po obědě, zaplatí 20,50 Kč.

Provoz školy začíná v 6.30 a první děti přicházejí v tuto dobu, protože maminky odjíždí do zaměstnání. Děti se tak schází až do 8.30. V tuto Mateřská školadobu platí heslo: „kdo si hraje, nezlobí“ a záleží na učitelce, jakou motivaci pro činnost a zapojení dětí zvolí. Mohou si hrát, kreslit, cvičit, podívat se na pohádku nebo si samy zahrát s maňásky svoji pohádku. Kdo nemá náladu, tak se jen dívá a odpočívá. V dopoledních hodinách se plní úkoly „Školního vzdělávacího programu“, který má dodatek „Poznávejme svět s pohádkou“. Pokud počasí dovolí, následuje po dopolední svačině pravidelná vycházka s poznáváním obce a blízkého okolí, či návštěva dětského hřiště v Poličkách. Po obědě děti krátce odpočívají a do odchodu v 15.30 si volně hrají. Tak vypadá den v naší mateřské škole.

mateřská škola mateřská škola mateřská škola mateřská škola

mateřská škola

mateřská škola

mateřská škola

mateřská škola

V měsíci červenci a srpnu 2006 proběhla v mateřské škole rekonstrukce sociálního zařízení pro děti i pro zaměstnance. Rekonstrukce byla nutná z důvodu splnění hygienických požadavků kladených na mateřské školy. Umývárna i toalety dostaly nový barevný kabát, který se dětem i všem, kdo přijdou navštívit školku velmi líbí.

mateřská škola mateřská škola mateřská škola mateřská škola

mateřská škola

mateřská škola

mateřská škola  

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata
Jaké informace nejčastěji hledáte na našich stránkách ?
a) Kontakty na Obecní úřad
  
 692
b) Aktuality
  
 277
c) Informace z Úřední desky
  
 268
d) Fotogalerie
  
 312

Oznámení

ČOV cedule[2].jpg

cedule obecní střecha[2].jpg

Hasičské soutěže pořádané dne 2.7. a 20.8.2016 v Doloplazech probíhají za spolufinancování Olomouckého kraje.

 

Na akci rozšíření sportoviště Doloplazy přispěl Olomoucký kraj částkou 500.000 Kč

Návštěvnost stránek

170030