Úvodní stránka > Mateřská škola

Mateřská škola Doloplazy  se školní jídelnou, okres Prostějov, příspěvková organizace

Doloplazy č.p. 50, 798 26 NezamysliceMateřská škola

Telefon : 582 388 292

e-mail:ms.doloplazy@volny.cz

www.msdoloplazy.estranky.cz

ID datové schránky: 257kqtr

Ředitelka mateřské školy : Mgr. Lada Hronková

Zřizovatel: Obec Doloplazy

Kapacita: 30 dětí

Provozní doba MŠ: 6:30 - 16:00

Mateřská škola je jediným zástupcem školství v naší obci. Kapacita školy je 30 dětí, zapsány jsou nejen děti z Doloplaz, ale také z okolí.

Za provoz zodpovídá ředitelka, mezi stálé zaměstnance školy patří  učitelka, školnice, vedoucí školní jídelny a kuchařka.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání nese název,,AŤ JE LÉTO NEBO ZIMA, VE ŠKOLCE JE NÁM PRIMA,,. Vzdělávací program vychází ze života dítěte, je založen na ročních obdobích a využívá svátky, lidové tradice. Škola je součásní vesnice, obklopená přírodou, proto přílohou školního vzdělávacího programu je enviromentální projekt,, PŘÍRODU MÁM RÁD, JSEM S NÍ KAMARÁD,,.

Co se týče nadstandartních aktivit, ve škole je realizován logopedický projekt,, KOLEM NÁS JE VELKÝ SVĚT, POJĎ SI SE MNOU VYPRÁVĚT,,. Logopedie je dle potřeby prováděna speciálním pedagogem - logopedem.

Děti se učí nejen správně česky ale i anglicky v KROUŽKU ANGLICKÉHO JAZYKA.

Považujeme za důležité podporovat u dětí zájem o pohyb, škola se proto zapojila do projektu České obce sokolské,, SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY,,. Projekt vhodně motivuje a zapojuje děti ve třech věkových kategoriích, již od tří let věku.

V naší mateřské škole je naplňována jedna třída dětí. Vzhledem k tomu, že se jedná  třídu věkově smíšenou, děti se vzájemně obohacují a učí v době volných her. Co se týče řízených činností, v době překrývání se pracovní doby pedagogických pracovnic je zařazována individuální a skupinová práce s dětmi. Pro kvalitní zázemí pro skupinovou práci se ve spolupráci se zřizovatelem školy podařilo upravit prostory v přízemí budovy školy.

Fotky databáze.JPG           DSCN2925.JPGDSCN2968.JPG           DSCN2937.JPGDSCN2938.JPG           DSCN2908.JPG20181023_103618.jpg           DSCN2933.JPG

15. 11. Leopold

Zítra: Otmar