Obec Doloplazy
okr. Prostějov

Mateřská škola

Mateřská škola Dololazy se školní jídelnou, okres Prostějov, příspěvková organizace

Doloplazy č.p. 50, 798 26 Nezamyslice

Telefon: 582 388 292

e-mail: ms.doloplazy@volny.cz

www.msdoloplazy.estranky.cz

ID datové schránky: 257kqtr

Ředitelka mateřské školy: Mgr. Lada Hronková

Zřizovatel: Obec Doloplazy

Kapacita: 30 dětí

Provozní doba MŠ: 6:30 - 16:00

Mateřská škola je jediným zástupcem školství v naší obci. Kapacita školy je 30 dětí, zapsány jsou nejen děti z Doloplaz, ale také z okolí.

Za provoz zodpovídá ředitelka, mezi stálé zaměstnance školy patří  učitelka, školnice, vedoucí školní jídelny a kuchařka.

Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání nese název "AŤ JE LÉTO NEBO ZIMA, VE ŠKOLCE JE NÁM PRIMA". Vzdělávací program vychází ze života dítěte, je založen na ročních obdobích a využívá svátky, lidové tradice. Škola je součástí vesnice, obklopená přírodou, proto přílohou školního vzdělávacího programu je enviromentální projekt "PŘÍRODU MÁM RÁD, JSEM S NÍ KAMARÁD".

Co se týče nadstandartních aktivit, ve škole je realizován logopedický projekt "KOLEM NÁS JE VELKÝ SVĚT, POJĎ SI SE MNOU VYPRÁVĚT". Logopedie je dle potřeby prováděna speciálním pedagogem - logopedem.

Děti se učí nejen správně česky ale i anglicky v KROUŽKU ANGLICKÉHO JAZYKA.

Považujeme za důležité podporovat u dětí zájem o pohyb, škola se proto zapojila do projektu České obce sokolské "SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY, CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY". Projekt vhodně motivuje a zapojuje děti ve třech věkových kategoriích, již od tří let věku. V naší mateřské škole jsou naplňovány dvě třídy dětí. Třída sluníček - děti předškolního věku a třída berušek pro děti menší. Co se týče řízených činností, v době překrývání se pracovní doby pedagogických pracovnic je zařazována individuální a skupinová práce s dětmi. Pro kvalitní zázemí pro skupinovou práci se ve spolupráci se zřizovatelem školy podařilo upravit prostory v přízemí budovy školy.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Organizace